Geopartner har opnået kreditvurderingen AAA (Bisnode 2020)

Geopartner har opnået kreditvurderingen AAA (Bisnode 2020), som er den højeste kreditværdighed, man kan opnå. Kun 2,7% af de ratede virksomheder har opnået denne vurdering.

I Geopartner er vi stolte over den høje kreditvurdering og ser den som et udtryk for troværdighed og økonomisk ansvarlighed. Vores kunder og leverandører kan have tillid til, at vi har et stærkt økonomisk fundament at bygge videre på og regne med, at vi som samarbejdspartnere også er her fremover.

Ratingen er udregnet ud fra en matematisk algoritme, som er baseret på flere end 2.400 beslutningsregler. Kreditværdigheden er et udtryk for en virksomheds evne til at overleve og en AAA rating er et bevis på, at virksomheden er en sund og stabil.

Kilde: Bisnode

Vi er en kreditværdig virksomhed baseret på Bisnodes kreditvurderingssystem. Vurderingen er foretaget ud fra en mængde forskellige beslutningsregler. Oplysningerne bliver opdateret dagligt via Bisnodes database. Kreditvurderingen af virksomheden er således altid aktuel.